Polecane oprawy ledowe dla obiektów przemysłowych

list W: Blog Na: comment Komentarz: 0
Polecane oprawy ledowe dla obiektów przemysłowych

Oświetlenie ledowe zyskało w ostatnich latach niezwykłą popularność, ponieważ pozwala na duże oszczędności. Diody LED pobierają znacznie mniej energii niż tradycyjne żarówki, a do tego cechuje je dłuższy czas pracy. Ponadto jest to rozwiązanie przyjazne dla środowiska, bowiem do produkcji diod nie wykorzystuje się szkodliwych substancji. Nie ma się więc co dziwić, że oświetlenie tego typu chętnie wykorzystywane jest nie tylko do użytku domowego, ale ma także zastosowanie przemysłowe. 

Oświetlenie dużych hal produkcyjnych, magazynów czy też sklepów wielkopowierzchniowych to skomplikowane przedsięwzięcie. Aby zapewnić komfortowe warunki pracy, a także zagwarantować najwyższy poziom bezpieczeństwa, we wszelkiego typu halach należy zadbać o dobrą widoczność. Jako że tego typu obiekty dość często pozbawione są dostępu do światła dziennego, odpowiednio zaprojektowane i dobrane oświetlenie jest kluczem do sukcesu. Kiedyś wiązało się to z ogromnymi rachunkami za energię elektryczną, technologia ledowa pozwoliła natomiast na obniżenie kosztów oświetlenia o ok. 80%

Przy wyborze opraw ledowych do obiektów przemysłowych należy kierować się ich przeznaczeniem. Przede wszystkim oprawy tego typu powinny być mocne, odporne na drgania i inne uszkodzenia. Do najpopularniejszych produktów w tej kategorii należą oprawy rastowe, zarówno natynkowe, jak i podtynkowe. Ich zaletami jest niski pobór energii elektrycznej, długa żywotność oraz doskonałe parametry świetlne, charakteryzuje je bowiem równomierne rozproszenie światła nawet na dużych powierzchniach. Do wykonania opraw rastrowych wykorzystuje się wytrzymałą blachę stalową, która dodatkowo jest malowana proszkowo. Oprawy tego typu utrzymane są w neutralnej białej kolorystyce, dzięki czemu można je z powodzeniem wykorzystywać w niemal każdej przestrzeni komercyjnej tj. biura, sale konferencyjne, obiekty handlowe, obiekty przemysłowe i wiele innych.

Istnieją również obiekty wymagające zastosowania opraw hermetycznych, które są odporne na działanie wody i wilgoci. Zaletą opraw tego typu jest możliwość zamontowania nie tylko na suficie, ale też w innych miejscach w zależności od potrzeb. Mają one dużą wydajność świetlną, dzięki czemu doskonale oświetlają miejsce pracy. Sprawdzają się one zarówno w warsztatach samochodowych, magazynach, halach produkcyjnych, piwnicach czy kotłowniach. Oprawy tego typu wykonuje się z najwyższej jakości tworzywa, dzięki czemu są odporne na wilgoć, wnikanie pyłów i zanieczyszczeń, jak również uderzenia mechaniczne.

Przy wyborze opraw świetlnych do obiektów przemysłowych, należy postawić na sprawdzoną firmę, która zaoferuje nie tylko produkty najwyższej jakości, ale też będzie służyła profesjonalnym doradztwem. 

niedziela poniedziałek wtorek środa czwartek piątek sobota styczeń luty marzec kwiecień maj czerwiec lipiec sierpień wrzesień październik listopad grudzień

Rejestracja nowego konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się na inne konto Lub Zresetuj hasło