Odpowiedni zasilacz ledowy - jak go wybrać?

list W: Aktualności Na: comment Komentarz: 0
Odpowiedni zasilacz ledowy - jak go wybrać?

Korzystanie z coraz nowszego oświetlenia polepsza jakość naszego życia. Decydując się na efektywne oświetlenie LED, na pewno chcesz korzystać z wszystkich jego zalet. Jednak czy wiesz, że żywotność i sprawność produktów LED leży w dużej mierze po stronie użytego wraz z nimi zasilacza? Jak to możliwe? Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, przeczytaj nasz artykuł. Podpowiadamy z nim, jak dobrać odpowiedni zasilacz, tak by spełniał swoją funkcję przez długi czas. Odpowiadamy też na pytanie, co jest ważniejsze: cena, czy jakość?  

Zasilacz ledowy - dlaczego ważny?

Produkty LED to innowacyjne propozycje, które bazują na zupełnie nowej zasadzie działania. Aby wykorzystywać je zgodnie z przeznaczeniem, niezbędny jest prąd o stabilizowanym napięciu. Oznacza to, że konieczne jest wykorzystanie transformatora dedykowanego do technologii LED. Jeśli użyjemy innego zasilacza, możemy skrócić czas działania żarówki, a nawet zupełnie uszkodzić jej mechanizm. Propozycje LED są bardzo wrażliwe na czynniki, takie jak przepięcia, wahania napięcia, czy zakłócenia. Tylko dzięki dobraniu odpowiedniego zasilacza możemy więc uniknąć problemów i awarii podczas eksploatacji.

Różne rodzaje

Zasilacz ledowy może występować w kilku, różniących się od siebie rodzajach. Jedną z najczęściej wykorzystywanych propozycji są zasilacze modułowe, które kuszą nas atrakcyjną ceną. Ich konstrukcja pozwala na sprawną wymianę powietrza, co wpływa pozytywnie na proces chłodzenia. Zasilacze modułowe stosowane są jedynie wewnątrz pomieszczeń.

Inny rodzaj to zasilacz hermetyczny, który jak sama nazwa wskazuje, jest szczelny - posiada nawet odpowiednią klasę IP67. Oznacza to, że jest odporny na szkodliwe czynniki, takie jak kurz, czy woda. Dzięki takiej budowie doskonale sprawdzi się także na zewnątrz, a jego mechanizm nie zostanie uszkodzony.  

Kolejna opcja to zasilacz wtyczkowy, który jest prosty w budowie i który może zostać podłączony bezpośrednio do gniazdka. Jest to możliwe dzięki zakończeniu w postaci wtyku DC. Na naszej stronie www spotkamy także zasilacz meblowy, czyli opcję o niewielkich rozmiarach. Propozycja ta świetnie sprawdzi się wszędzie tam, gdzie liczy się oszczędność miejsca np. w oświetleniu meblowym.  

Jednak to nie koniec. Kolejny element to zasilacz puszkowy montowany bezpośrednio w standardowych puszkach elektrycznych. Jego specyfika daje szerokie pole działania podczas modyfikacji, czy wymiany. Produkt ten wyróżnia się wysoką szczelnością, dzięki czemu sprawdzi się także poza budynkiem. W wielu przypadkach konieczne okaże się zastosowanie zasilacza szynowego, czyli specjalistycznej propozycji, montowanej na szynach DIN. To opcja powszechnie stosowana w instalacjach elektrycznych. 

O czym pamiętać?

Co należy wziąć pod uwagę, wybierając zasilacz ledowy? Przede wszystkim powinniśmy dopasować go do produktu, którego zamierzamy użyć. Inna opcja sprawdzi się w przypadku nowoczesnego oświetlenia sufitowego, a inna w przypadku lamp zamontowanych w ogrodzie. Nawet jeśli nie posiadamy specjalistycznej wiedzy, warto także zwrócić uwagę na parametry zasilacza. Tylko produkt wysokiej jakości wpłynie pozytywnie na całą instalację, podnosząc jej żywotność i sprawność. Dlatego dokonując wyboru, nie warto kierować się jedynie ceną. Ważne są szczegóły w wykonaniu, które wymagają skupienia, czasu i doskonałej techniki, a co za tym idzie - pociągają za sobą dodatkowe koszty. Chcemy wybrać mądrze, by nie przekonać się o prawdziwości powiedzenia “co tanie to drogie”. 

Zasilacz ledowy - jak wybrać?

Zasilacze, chociaż pozornie są do siebie bardzo podobne, mają inne właściwości. To ważne, by wybrany przez nas produkt był wyposażony w zabezpieczenia i filtry, a także by jego elementy były wykonane z materiałów najwyższej jakości. Pod uwagę należy wziąć także wspomnianą już sprawność, która ma bezpośredni wpływ na ilość pobieranej energii, a co za tym idzie na nasze wydatki. Sprawność ta powinna wynosić minimum 85%, szczególnie kiedy decydujemy się na używanie zasilacza ledowego o mocy 12V.  

Przy wyborze należy pamiętać także o fakcie, że zasilacz ledowy powinien być mocniejszy niż łączna moc taśmy, do której będzie podłączony. Musimy także z rozsądkiem ocenić swoje możliwości. Chociaż zamontowanie zasilacza może wydawać się proste, to w przypadku większej instalacji niezbędna jest fachowa pomoc. Okazuje się bowiem, że nie tylko jakość samego produktu, ale także jego stabilny i odpowiedni montaż decydują o bezpieczeństwie, czy bezawaryjności. 

Nasza oferta

Jeśli szukasz wysokiej jakości produktów, które dopasujesz do swoich potrzeb, sprawdź naszą ofertę. W  asortymencie dostępnym a stronie www znajdziesz zarówno wygodne zasilacze wtyczkowe, odporne zasilacze wodoszczelne, zasilacze modułowe, czy niewielkie zasilacze meblowe. 

Nasza firma działa już od 2008 roku, dzięki czemu zyskaliśmy wiedzę i doświadczenie niezbędne, by pomagać klientom. Naszym celem jest zapewnienie dostępu do wysokiej jakości produktów z zachowaniem atrakcyjnych cen. Oferta została stworzona tak, by każdy znalazł coś dla siebie - od produktów standardowych, aż po rozwiązania dedykowane dla firm i przemysłu. Dołącz do tysięcy klientów, którzy nam zaufali!

Powiązane przez tagi

niedziela poniedziałek wtorek środa czwartek piątek sobota styczeń luty marzec kwiecień maj czerwiec lipiec sierpień wrzesień październik listopad grudzień

Rejestracja nowego konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się na inne konto Lub Zresetuj hasło