Na jakie parametry oświetlenia LED należy zwrócić uwagę?

list W: Blog Na: comment Komentarz: 0
Na jakie parametry oświetlenia LED należy zwrócić uwagę?

Podstawowym elementem, na który zwraca się uwagę podczas zakupów, jest wiedza, doświadczenie, a także opinie innych osób. Jednakże w przypadku tak szybko rozwijającego się segmentu produktów, jakim jest oświetlenie LED, wiedzę trzeba nieustannie odnawiać. Na diodę LED trzeba spojrzeć trochę inaczej niż na zwykłą żarówkę. W tym przypadku przed zakupem trzeba uwzględnić szereg parametrów.

Czym jest oświetlenie LED?

Źródłem światła w przypadku oświetlenia LED nie jest wolfram. Zasadnicze znaczenie w tym przypadku stanowi jedna lub więcej diod LED. Komponenty te połączone są ze sobą za pośrednictwem układu elektronicznego, a także specjalnych radiatorów odprowadzających z nich ciepło. Struktury te zamknięte są w obudowę, która przypomina standardową żarówkę z gwintem bądź stykami pozwalającymi na doprowadzenie zasilania z lamp. Dlatego żarówka LED określana jest przez profesjonalistów jako lampa LED.

Jakie parametry uwzględnia się w przypadku oświetlenia LED?

Zasadnicze znaczenie w przypadku oświetlenia LED ma ilość lumenów określająca strumień światła. W związku z tym im więcej lumenów tym lampa świeci jaśniej. Innym istotnym parametrem jest ilość kelwinów, która związana jest z temperaturą barwową światła. Jest to czynnik, który wskazuje jaką barwą świeci konkretna żarówka, a zużycie energii określa ilość watów. Przy zakupie oświetlenia LED trzeba zwrócić także uwagę na współczynnik oddania barw. Przekazuje on informacje, w jakim stopniu kolor dostrzegany w świetle żarówki odwzorowuje kolor widziany w słońcu w południe. Ostatnim parametrem jest kąt promieniowania światła. Czynnik ten informuje, jakim łukiem świeci dana lampa - idealne rozwiązanie to 360 stopni.

niedziela poniedziałek wtorek środa czwartek piątek sobota styczeń luty marzec kwiecień maj czerwiec lipiec sierpień wrzesień październik listopad grudzień

Rejestracja nowego konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się na inne konto Lub Zresetuj hasło