Jaką przewagę mają świetlówki led nad tradycyjnymi?

list W: Blog Na: comment Komentarz: 0

Tradycyjne żarówki już w roku 2012 zostały wycofane ze sprzedaży, jednak w dalszym ciągu można znaleźć je w wielu polskich domach. Stało się tak dzięki przepisom unijnym, które mają na celu zachowanie wysokiej wydajności świetlówek przy jednoczesnych oszczędnościach energetycznych. Żarówki wolframowe są wydajne tylko w 5%, większość prądu pochłania ogrzanie żarnika i zbędna emisja ciepła. Dodatkowo ich barwa zazwyczaj nie była satysfakcjonująca.

Nowoczesne oświetlenie ledowe jest wyposażone w diody elektroluminescencyjne. Ich zastosowanie sprawia, że świetlówki stają się kilkunastokrotnie bardziej wydajne niż tradycyjne. Pobierają minimalną ilość prądu, dzięki czemu zasługują na miano ekonomicznych. Warto pamiętać również o tym, że oświetlenie ledowe nie emituje niebezpiecznych substancji dla środowiska oraz człowieka. Użytkownicy cenią je za niezwykle wierne oddawanie barw i ciągłość działania – świetlówki nie migają. Świetlówki nie nagrzewają się i nie są łatwopalne, dzięki czemu stanowią zabezpieczenie przed powstaniem i rozprzestrzenianiem się pożaru. Dodatkową zaletą jest bardzo szeroki wachlarz zastosowań.

Gdzie można wykorzystać oświetlenie ledowe?

Diody wykorzystywane w świetlówkach ledowych są dość małe, dzięki czemu można zamontować je praktycznie wszędzie. Najbardziej popularnym zastosowaniem są wnętrza mieszkań, gdzie stanowią główne źródło światła. Wykorzystuje się je również w mniejszych lampkach lub podświetleniu blatów. Ciekawym rozwiązaniem są ledowe listwy, które można zamontować na schodach, szafkach lub we wnęce pomieszczenia. W naszym sklepie dostępne są listwy o zróżnicowanych kolorach, dzięki czemu można dopasować je do stylu wnętrza.

Oświetlenie ledowe wykorzystuje się również w pomieszczeniach biurowych, zakładach przemysłowych i obiektach użyteczności publicznej takich jak galerie handlowe. Ledy są niezwykle wydajne, dlatego skutecznie oświetlają nawet bardzo duże obiekty. Warto dodać, że tego typu świetlówki można wykorzystać również na zewnątrz. Stanowią znakomite źródło światła, ale również ozdobę parków i przydomowych ogródków.

niedziela poniedziałek wtorek środa czwartek piątek sobota styczeń luty marzec kwiecień maj czerwiec lipiec sierpień wrzesień październik listopad grudzień

Rejestracja nowego konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się na inne konto Lub Zresetuj hasło