Gdzie znajdą zastosowanie panele led?

list W: Blog Na: comment Komentarz: 0
Gdzie znajdą zastosowanie panele led?

Panele LED coraz częściej zastępują tradycyjne oświetlenie, zarówno w sklepach, biurach, punktach usługowych, jak i zwykłych domach. Jak wszyscy wiemy, lampy LED są o wiele bardziej energooszczędne i mają dłuższą żywotność niż zwykłe żarówki. Panele mają jeszcze kilka innych zalet, które sprawiają, że sprawdzają się dosłownie wszędzie.

Montaż paneli

Panele LED są dostępne w różnych rozmiarach i kształtach. Najpopularniejsze są oczywiście modele kwadratowe i okrągłe. Jedną z ich największych zalet jest sposób ich montażu. Panele najczęściej wmontowuje się w podwieszany sufit, z którym tworzą jedną, gładką całość. Pojedyncze panele nie rzucają się w oczy, jednak jako całość tworzą przyjemne światło, sprzyjające pracy i niemęczące oczu. Co ważne, panele LED świecą równomiernie na całej swojej powierzchni, dzięki czemu w podwieszanym suficie, zamiast kasetonów, wyglądają bardzo elegancko i nowocześnie. Tam, gdzie nie ma sufitu podwieszanego, panel można zawiesić na specjalnych łańcuszkach, np. nad stołem w jadalni lub pracowni. Takie oświetlenie robi naprawdę ogromne wrażenie.

W domu i w biurze

Panele LED są coraz częściej wykorzystywane w aranżacjach nowoczesnych biur, sklepów i punktów usługowych. Można je wyposażyć m.in. w czujniki ruchu, dzięki którym udaje się zaoszczędzić jeszcze więcej. Światło w biurze wyłącza się samo chwilę po tym, jak wszyscy je opuszczą. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby panele LED zamontować w miejscach o dużej wilgotności, nawet w domowej łazience nad wanną czy prysznicem. Wtedy należy jednak wybrać model o klasie wodoodporności IP67. Panele można też wyposażyć w przełącznik do ustawiania natężenia światła. Wtedy idealnie sprawdzają się w pokoju dziennym – rozświetlamy je, gdy chcemy pracować i przygaszamy, gdy relaksujemy się wieczorem na kanapie. To także idealne źródło światła do małych pomieszczeń. Jest bardzo wydajne i równomierne, a do tego nie obciąża optycznie wnętrza. Płaskie panele LED łatwo utrzymuje się w czystości, dzięki czemu świetnie sprawdzają się w miejscach, w których zachowanie higieny jest priorytetem.

niedziela poniedziałek wtorek środa czwartek piątek sobota styczeń luty marzec kwiecień maj czerwiec lipiec sierpień wrzesień październik listopad grudzień

Rejestracja nowego konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się na inne konto Lub Zresetuj hasło