Profile LED

W ofercie naszego sklepu internetowego znajdziesz również funkcjonale profile LED oraz niezbędne akcesoria do ich montażu. Profile do ledów znacznie zwiększają ich żywotność, a dodatkowo prezentują się świetnie w każdym pomieszczeniu. Oferujemy profile aluminiowe do taśm ledowych, o różnych wymiarach i rodzajach wykończenia (kolory srebrne lub ciemnoszare). Ponadto zakupisz uchwyty, przesłonki, zaślepki i klosze w atrakcyjnych cenach. Profile LED można zamontować za pomocą silikonu, kleju, a także taśmy dwustronnej dzięki ich lekkiej konstrukcji.

Do czego stosuje się profile aluminiowe do LED?

Profile aluminiowe do LED to specjalistyczne osłony, które poprawiają estetykę oświetlenia oraz zabezpieczają taśmy z ledami przed zanieczyszczeniami z zewnątrz. W profilach wykonanych z aluminium montuje się taśmy z diodami również po to, aby zapewnić właściwe odprowadzenie wygenerowanego ciepła. Dzięki temu nie dochodzi do uszkodzenia oświetlenia.

 

Komponenty stosuje się w szerokiej gamie rozwiązań architektonicznych: profile aluminiowe do LED można montować w ścianach, sufitach (również tych obniżanych) oraz w łazienkach (tu najlepsze będzie miejsce pomiędzy kafelkami).  Dodatkowo aluminium to materiał lekki i wytrzymały, który nie sprawia większych trudności w montażu. Jest również przystosowany do budowania opraw nawet o dużej mocy, dlatego też mogą być alternatywą dla odlewanych, halogenowych opraw ledowych z aluminium.

 

Rodzaje profili LED

Profile LED różnią się między sobą przeznaczeniem, mocą wydajności świetlnej oraz sposobem montażu. Wybierając odpowiedni profil, w którym zamontuje się taśmy LED, należy przede wszystkim wziąć pod uwagę miejsce, gdzie zostanie on umieszczony. Najczęściej profile aluminiowe montuje się w sufitach lub ścianach pokoi, choć możliwe jest również użycie ich w kabinach prysznicowych, na schodach, na podjazdach lub podłogach. Możliwości jest bardzo dużo, profile aluminiowe  do LED sprawdzą się bowiem wszędzie tam, gdzie przyda się dodatkowe oświetlenie. Podświetlone schody czy wjazd przed domem nie tylko doskonale się prezentują, ale również pomagają bezpiecznie się poruszać. Do pomieszczeń o zwiększonej wilgotności, takich jak łazienka, kuchnia czy piwnica najlepsze będą hermetyczne oprawy  LED wykonane z profilu tak, aby zachować pełną wodoszczelność oświetlenia. Dzięki uszczelnieniu za pomocą odpowiedniego silikonu można je montować nawet w kabinie prysznicowej, co pozwoli uzyskać niezwykle ciekawy efekt.

 

Profile LED mogą być montowane w różnych konfiguracjach. Producenci oferują wiele rozwiązań, które umożliwiają stworzenie w domu wymarzonego oświetlenia.  Na rynku dostępne są:

  • nawierzchniowe profile LED: idealne do doświetlenia blatu roboczego w kuchni lub szafek kuchennych,

  • liniowe profile LED: często używane w przemyśle meblarskim,

  • narożne profile LED: profile kątowe znajdują zastosowanie w narożnikach ścian oraz szafek,

  • drążkowe profile LED: doskonałe jako wieszak na ubrania,

  • przypodłogowe profile LED: w niebanalny sposób oświetlą wnętrze z poziomu listew przypodłogowych,

  • architektoniczne profile LED: przeznaczone do budowy sufitowych opraw oświetleniowych.

Jest 114 produktów.

Pokazano 1-30 z 114 pozycji
Aktywne filtry

Rejestracja nowego konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się na inne konto Lub Zresetuj hasło