Żarówki LED

Wymień swoje stare żarówki na niezawodne żarówki LED i zacznij oszczędzać! W naszym sklepie internetowym oferujemy tradycyjne żarówki ledowe w kilku kolorach do wyboru, przystosowane do różnych rozmiarów oprawek, o barwie światła ciepłej lub zimnej. W ofercie mamy również dekoracyjne żarówki oraz świetlówki LED do biur lub zakładów przemysłowych i innych większych obiektów. Jeśli masz ochotę na odrobinę szaleństwa - zdecyduj się na wielokolorowe żarówki ledowe, dzięki nim zwykłe pomieszczenie szybko zamienisz w strefę zabawy! Polecamy szczególnie na domówki.


Jak wybrać odpowiedni model żarówki LED?


Najważniejszym parametrem określającym jasność światła są lumeny (lm) — im ich więcej, tym żarówka emituje jaśniejszy strumień światła. Barwę światła dobieraj odpowiednio do stref — w miejscu pracy najlepiej sprawdzą się żarówki o chłodniejszej barwie (zakres 5000-6500 kelwinów), do strefy wypoczynkowej polecamy żarówki o ciepłej barwie (zakres 2700-3000 kelwinów). Oferujemy także modele z pokrywami, które łagodzą emitowane światło. Kolejną istotną kwestią, jaką należy wziąć pod uwagę, jest żywotność żarówki LED, która określana jest w godzinach. Należy pamiętać, by zestawić ją z cyklem włączeń i wyłączeń, co pozwoli przekonać się, że dany producent podaje rzetelne wartości czasu pracy. Warto zwrócić uwagę także na oznaczenie gwintu żarówki oraz jej kształt, by odpowiednio dopasować ją do żyrandoli, lamp stojących, lamp podwieszanych czy lampek biurowych.

 

Zalety żarówek LED

 

Dlaczego warto zdecydować się na używanie żarówek LED? Ponieważ posiadają wiele zalet! Choć żarówki tradycyjne zaczęto wycofywać ze sklepowych półek już w 2009 r. i obecnie niewiele osób trzeba przekonywać do wyższości rozwiązań ledowych, zestawienie zalet obu źródeł światła uwidoczni, dlaczego warto świadomie wybierać żarówki LED.

 

Ich główną zaletą jest energooszczędność. Żarówki LED zapewniają jasne i ciepłe światło, ale zużywają aż o 85% mniej energii od żarówek tradycyjnych. Niski pobór energii oznacza zatem niższe rachunki za energię elektryczną. Kolejna zaleta to trwałość oraz żywotność. Żarówki LED świecą 25 razy dłużej od żarówek żarowych. Tu po raz kolejny pojawia się kwestia oszczędności. Dzięki wymianie domowych żarówek na ledowe można zapomnieć o częstej wymianie źródła światła. Zapas żarówek również okazuje się zbędny, ponieważ ledy mogą świecić w lampie lub żyrandolu nieprzerwanie przez kilka lat. Istotną zaletą jest także możliwość ściemniania światła uzyskiwanego z ledów, czego nie da się uzyskać stosując tradycyjne oświetlenie.

 

Często porusza się kwestie ceny żarówek ledowych, które są droższe niż tradycyjne, jednak zakup żarówek LED należy traktować jak inwestycję. Wymiana żarówek w domu z pewnością w dłuższej perspektywie się opłaci, a przy tym będzie to korzystne dla środowiska naturalnego.

Jest 129 produktów.

Pokazano 1-30 z 129 pozycji
Aktywne filtry

Rejestracja nowego konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się na inne konto Lub Zresetuj hasło